Przystanek lawenda

Tym razem – dobry wieczór kochani!

Roślina miododajna, lecznicza, a przede wszystkim ozdobna. Drobna, niebieska, purpurowa, fioletowa.. Mowa o lawendzie, znanej już w średniowieczu jako symbol zalet Matki Boskiej. Faworyt jeśli chodzi o motyw przewodni mojego wymarzonego wesela.

Choć słowa są tu  zbędne, bo poniższe obrazy z pewnością odzwierciedlają przewagę lawendy nad innymi kwiatami, to pozwolę sobie przytoczyć pare przykładów wykorzystania lawendy jako świetny dodatek wystroju wnętrz i nie tylko.

Na myśl o bukiecie z pachnącej lawendy, przystrojonej złocistym zbożem przechodzi mnie dreszcz po całym ciele. Nie mogę wyobrazić sobie lepszego i bardziej naturalnego połączenia.
Delikatne gałązki aż proszą się do zaplecenia ich w subtelny, dziewczęcy, uroczy wianek – co z resztą jest dla mnie najlepszą alternatywą dla welonu. Więcej o wiankach -> http://czasnaslub.blog.pl/2014/04/10/zacznij-uprawiac-swoj-wlasny-ogrodek/

Świeczniki, winietki, zastawa przystrojona kwiatami lawendy, gałązki pływające w szampanie, w lemoniadzie. Lawendowy bukiet ślubny, motywy na zaproszeniach… Pomysłów mam niezliczoną ilość i już dziś mogę obiecać, że jeszcze w tym roku zwojuje swój ogródek sadzonkami lawendy. Popatrzcie tylko na te zdjęcia..

Lavender field in Provence, France

 

85_web20_960x720_lavender_purple_wedding_theme

 

10006626_259262544251071_390492136_n

 

BukietLove_lawendowy

 

lawenda

 

7 (1)

 

 

13 (1)

 

image

 

 

images (4)

 

Jestem wielką fanką prawdziwości, uczciwości i solidności. Inspiruje mnie natura, drewno, zapach staroci i lasu po deszczu.

1 komentarz

  1. ~Alicja · 3 czerwca 2014 Odpowiedz

    Jak zwykle pieknie i zmyslowo….. podobno lawenda odstrasza komary :D w sam raz na weslee w plenerze hihi :) pozdrawiam!

Zostaw odpowiedź